Domácí posilovna

 Baví Vás cvičení ze své podstaty a nepotřebujete se předvádět před naplněným fitkem a čekat až na Vás přijde řada na strojích? Pak je domácí posilovna tou správnou volbou, kde budete mít svůj klid a navíc ušetříte čas i peníze.

V dnešním bláznivém světě je spousta lidí, kteří milují cvičení a při tom se zdráhají navštěvovat fitness. Proč? Jednak je to ztráta volného času, protože pokud nejste šťastlivec, který má profesionální fitko přes ulici, musíte někam dojíždět. Uvnitř pak zase potkáváte lidi, kteří na Vás buď blbě zírají, nebo naopak známé, kteří si chtějí povídat a pak se stane pravý opak, než proč jste do fitka vlastně šli - tělo necvičí a hlava šrotuje.

výhody domácí posilovny

  • VSTUP - zdarma
  • PROVOZNÍ DOBA - nonstop
  • DOPRAVA - žádná
  • KLID - nikdo vás neotravuje
  • FINANCE - první investice je sice větší než permice do fitka, po nějaké době už jdete do plusu

Za kolik se dá pořídit domácí posilovna?

To rozpětí je samozřejmě široké, ale dá se říci, že domácí posilovna se dá pořídit již v ceně roční permanentky do fitka. Pokud jste kreativnější a rádi měníte cviky, pak je třeba nakoupit stroje s více funkcemi, i přesto se můžete pohybovat mezi přijatelnými 12 - 15 tisíci.

 Jak postavit domácí posilovnu?

Jak postavit domácí posilovnu a kam ji umístit a co do ní? V následujících řádcích Vás budeme inspirovat, ale pamatujte, že kouzlo domácí posilovny je v tom, že si ji můžete sestavit přesně podle svého.

místnost

Pro domácí posilovnu postačí samostatná místnost mezi 10 až 20 m2. Vždy je však lepší, pokud je umístěna v samostatné a dobře větrané místnosti. Jestliže samostatný pokoj nemáte k dispozici, zvolte místnost, kde pobýváte nejméně.

podložky

 Podložka by měla být zcela jistě základním prvkem. Lze ji využít jak pro strečinková (protahovací) cvičení, tak pro posilování vlastní vahou. Navíc se dá vždy po cvičení srolovat, takže nezabere moc místa.

posilovací lavice a věže

Lavice umožňují posilování s klasickými činkami i závažím. Existuje několik typů lavic, například na těch benchpressových si procvičíte hrudník nebo můžete provádět cvičení s jednoručními činkami. Šikmé lavice jsou určeny k posilování břicha pomocí leh-sedů, ale i prsou nebo ramen s jednoručními činkami. Bradla pak poslouží ke cvičení rozpažování. Vybrat si můžete i kombinované lavice, které některé ze zmíněných funkcí spojují.

Multifunkční posilovací věže jsou komplexní zařízení umožňující provádět několik desítek různých druhů cviků na všechny části těla. Zpravidla obsahují důmyslný systém kladek s možností nastavení různých zátěží.

rotopedy a běžecké pásy

Těm, kteří vyznávají běhy a jízdu na kole, nemůže v domácí posilovně chybět rotoped, nebo běhací pás. Jedná se o stroje, kde se díky aerobnímu zatížení udržíte pořád fit.

činky, kotouče, osy

 Základním nástrojem na posilování jsou činky, které jsou buď jednodílné na lehké cviky a aerobik, nebo nakládací, kdy si na osu lze naložit libovolné množství závaží. K dispozici jsou sety nebo se osy a kotouče dokupují zvlášť.

doplňky

 Svoji domácí posilovnu si můžete vybavit také velkým množství posilovacích doplňků, jako jsou například švihadla, různá závaží až po posilovací gumy.

 

"Tak ať ty svaly pořádně rostou."

logo do podpisu

Jdeme do toho s Tebou!